İnternetin hayatımızın merkezine girmesi sonrasında, birçok alanda olduğu gibi özel ders ilanı vermenin de internete taşındığı bir gerçek. Özel ders ilanı vermek isteyen öğretmenler ya da eğitimciler ise internette özel ders ilan örnekleri konusunda araştırmalar yapmaktadır. 

Sitemize kayıt olmuş öğretmenlerimiz için kısa bir rehber hazırladık. Özel ders ilanı vermek isteyen öğretmenlerimiz sitemize kayıt olduktan sonra aşağıda yer alan profil bilgilerini titizlikle incelemeleri ve en doğru şekilde kayıt etmeleri kendilerinin erişilebilirliklerine fayda sağlamaktadır. 

Özel ders almak isteyen bir öğrencinin ya da öğrenci velisinin bir öğretmen profili sayfasına girdiğinde aşağı yer alan bilgilerin tam olmasını görmesi, güven faktörünü arttıracağı açıktır.  

  • Özel ders veren öğretmenin branşını
  • Özel ders veren öğretmenin ders vermeyi taahhüt ettiği yer bilgilerini, 
  • Geçmiş tecrübeleri ve daha önce vermiş olduğu özel ders çalışmaları,
  • Özel ders ilanı veren öğretmenin dersleri nasıl işlediği, kullandığı öğrenim teknikleri,
  • Öğretmenin işleyeceği ders başına talep ettiği özel ders ücreti, 
  • Özel ders veren öğretmenin ders işlediği yerleri, 
  • Mezun olduğu okul ve bölüm bilgileri,  


gibi temel bilgilerin detaylı bir şekilde görmeyi arzu etmektedir.  

Öğretmenlerimizin ilan sayfalarını yani özel ders veren eğitimcilerimizin profilleri ne kadar tatmin edici ve temel bilgileri içeriyor ise, özel ders almak isteyenler tarafından fark edilme ve özel ders talepleri alma ihtimalleri de artacaktır. Bu kapsamda öğretmenlerimizin ulaşmak istedikleri kitleler için empati yaparak, veli ya da öğrenci gözü ile profilinizde neleri görmek istediklerini tahmin ederek ilgi alanları doldurmanızı öneririz.

Biz profillerinizin fark edilebilirliğinin arttırabilmeniz için ozeldersveren.com sitesi üzerinde doldurduğunuz profil sayfanızı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşmanızı şiddetle önermekteyiz.