nasıl özel ders öğrencisi bulunur, özel ders öğrencisi bulmak, özel ders arayan öğrenciler


Gerek sitemiz üzerinde, gerekse diğer özel ders ilanı siteleri üzerinden kolayca özel ders almak isteyen kişilerin size ulaşmasını hedefliyorsanız, sizlere aşağıdaki kriterleri dikkatlice okumanızı ve bu kriterlere uymanızı öneririz.

Ülkemizin önde gelen özel ders ilanı sitelerinden olan sitemizde olduğu gibi, eğitimcilerin en büyük hatası özel ders ilan sitelerinde sadece profil oluşturup öğrencilerin kendiliğinden onları bulmalarını beklemektir. Bu yaygın hatadan kaçınmak ve aşağı bahsettiğimiz konularda profilinizi düzenlemek özel ders almak isteyen öğrenciler tarafından hızlıca fark edilmenizi sağlayacaktır. 

1) Özel Ders Eğitmen Profilinizde Yer Alan Alanları Eksiksiz Doldurun

Özel Ders Öğretmen/Eğitmen Profil sayfanızda yer alan tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Bu alanları doldururken mutlaka yazım ve imla kurallarına uymaya özen gösteriniz. Unutmayın ki bir eğitimci olarak özenli bir şekilde yazmak, hatasız yazım yapmak size olan güveni arttıracaktır. 

2) Özel Ders Vereceğiniz Yerleri ve Lokasyonları Açık Bir Şekilde Belirtin

Özel Ders Veren Öğretmen/Eğitmen olarak özel ders vereceğiniz yerlerini (il, ilçe, mahalle vb.) doğru bir şekilde sistemimize kayıt etmezseniz, bu lokasyonlar bazında yapılacak arama sonuçlarında çıkmanız mümkün değildir. Bu nedenle özel ders vermek istediğiniz yerleri özenle belirleyiniz.

3) Özel Ders Verdiğiniz Branşları Doğru Bir Şekilde Belirleyin

Özel ders vermek istediğiniz ders branşlarını da mutlaka belirlememeniz ve eksiksiz bir şekilde sisteme kaydetmelisiniz. Aksi halde bu kriterler ile yapılacak özel ders ilan arama sonuçlarında görüntülenmezsiniz. Bu nedenle özel ders vermek istediğiniz dersleri mutlaka özenle belirleyiniz.

4) Öğretmen Hakkında Kısmına Dikkat Çekici Tanıtım Yazısı Yazın

Hakkında sekmesinde yer alan, özel ders almak isteyen öğrenciler ya da velilerine sizin kendinizi tanıtabileceğiniz, tecrübeniz verdiğiniz dersler vb. gibi birçok kriterlerinizi yazabileceğiniz en önemli alanlardan birisidir. Bu alanı özel ders almak isteyen öğrenciler ve velilerin dikkatini çekecek şekilde doldurmanız, sizi tercih etmelerine fayda sağlayacak bilgileri yazı yazmanız sizi bir adım öne çıkarabilir. 

5) Özel Ders Tecrübelerinizi Mutlaka Doldurun

Özel ders veren hoca olarak geçmişte vermiş olduğunuz tecrübelerini belirtmeniz, özel ders eğitmeni olarak tercih edilebilirliğinizi gösterecektir. Mümkün olduğunca özel dersreferanslarınızı ve tecrübelerinizi belirtiniz.

6) Profil Resmi Ekleyin

Profil resmi eklemeniz, özel ders arayanların ilgisini çekecek ve sizi bir adım öne çıkaracaktır. 

7) Özel Ders Veren Blogda Yazı Yazın

Uzmanlığınız ile ilgili olarak yazılar yazmak, sizin bilginizi ön plana çıkararak tercih edilirliğinizi arttıracaktır. Hem bloglarda özel ders uzmanlığınızı gözler önüne serdiğiniz konularda arama motoru sonuçlarından gelecek aramaların profilinize yönlendirilmesine olanak sağlayacaktır. Mümkün olduğunca özgün içerikli makale, bilgilendirme yazısı ve blog yazılarınızı bize göndermenizi şiddetle öneririz.  

8) Özel Ders Talepleriniz Hergün Takip Edin

Özel ders almak isteyen öğrenciler tarafından oluşturulabilecek özel ders taleplerini takip etmek için mutlaka sıklıkla sitemizi ziyaret edin.  

9) Özel Ders Veren Sitemizde Yer Alan Profilinizi Sosyal Medya’da Paylaşın

Sitemize üye olan tüm eğitimcilerimize şiddetle önerimiz, özel ders profilinizi mutlaka sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Bu sayede hem bilinirliğiniz artacak hem de farkındalığınız oluşacaktır.  Bu paylaşımlarda kullanabileceğiniz etiket ya da #hashtag çalışmalarının çok etkili olduğunu zamanla siz de fark edeceksiniz. 

10) Değerlendirme ve Yorum Talebinde Bulunun

Sitemiz üzerinden ya da dışarıdan bulmuş olduğunuz öğrenci ya da velileri sitemize davet ederek, değerlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Ne kadar fazla olumlu yorum, o kadar fazla güven demektir.  

11) Ders Taleplerine En Kısa Zamanda Cevap Vermeye Çalışın

Size gelen özel ders taleplerine en kısa sürede cevap vermeye çalışın. 

12) Özel Üyelik Paketlerini Kullanın

Mevcut üyelik paketlerinin yanında arama sonuçlarında daha üst seviyelerde çıkabilmek için özel üyelik paketlerimizi tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha fazla görünür olacaksınız.   

Sitemize kayıt ol, hemen özel ders ver.

Yukarıda bahsettiğimiz kriterleri dikkat etmeniz sizlerin daha ön planda olmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca, Öğretmenler Nasıl Özel Ders İlanı Vermeli makalemizi de dikkatle okumanızı öneririz.