Özel dersin önemi gün ve gün artmaktadır. Son yıllarda ise önemi daha fazla katlanmaktadır. Liselere geçiş sınavında çıkan matematik soruları normal ders müfredatına göre başarı oranları yaklaşık olarak % 75 arasındadır. Ancak siz % 5’lik dilimde bir tercih yapmak istiyorsanız % 95 matematik netine sahip olmalısınız. 

Bu nedenle, Liselere hazırlık sınavında başarılı olmak için özel ders almanız bazen kaçınılmazdır. Özellikle okul müfredatında sınava hazırlık çalışması yapılmıyorsa özel ders sizin kurtarıcınız olacaktır. Unutmayın iyi bir liseye girmek, daha kolay üniversiteye hazırlık sürecine de etkileyecektir. Bu nedenle lise sınavı için özel ders almanızı öneririz. 

Ancak unutulmaması gereken konu şudur ki, özel ders almak kesin başarıyı beraberinde getirmeyecektir. Bu nedenle özel ders alsanız dahi, o derse ciddi bir şekilde çalışmalısınız. Özellikle ders esnasında herşeyi anlamanıza rağmen soruları kendi başınıza çözebilmeniz de çok önemlidir. Aldığınız özel ders ile ilgili olarak takıldığınız soruları mutlaka kenara ayırmalı ve özel ders öğretmeni ile üzerinden adım adım geçmelisiniz. 

Özel ders başarıyı ancak doğru bir çalışma disiplinine ulaştığınızda getirecektir. Sınav taktiklerinizi geliştirmek, derslerde geride kaldığınız konularda yardımcı olması için özel ders öğretmenine mi ihtiyacınız var. Özel ders veren öğretmenler sizlerden haber bekliyor.

Bir önceki yazımızda; “Sayısal Derslere Nasıl Çalışmak Gerekiyor?” konusunu inceledik. İlginizi çekebilir.