Online özel dersler, son dönemde en çok bilinen ders uygulaması oldu. Pandemi sürecinde yüz yüze eğitime başlangıçta 20 günlük ara verilmişti ve sonrasında bu süreç kesintili bir şekilde 1 seneye çıktı. Bir sene oldu ve hala özellikle üniversiteler başta olmak üzere öğrenciler düzenli bir eğitim alamadı. Online özel ders uygulaması insanlar için geçilmesi gereken bir uygulamaydı ama bir türlü geçiş yapamıyorduk. Pandemi de bu işe bahane oldu desek yanlış konuşmuş olmayız. Hem çocuğum hata olmasın hem de düzenli bir şekilde ders alsın isteyen veliler, online özel ders konusunda araştırma yapmaya başladı. Online özel ders faydalı mıdır? Sorusu veliler tarafından en çok sorulardan biri olarak karşımıza çıktı.

Online özel ders

Online özel ders uygulamasını belirli literatürde yaptığınız zaman inanın yüz yüze eğitim kadar faydalı olacaktır. Yüz yüze eğitime baktığınızda öğretmen odaklı bir eğitim sitemi görürsünüz yüz yüze eğitimde öğrencinin kendi kendine öğrenmesi çok önemlidir. Bu yüzden online özel ders konusunda kararınızı veriyseniz öncelikle çocuklara kendi kendine öğrenmeyi öğretmelisiniz. Bundan sora hem bir öğretmen ders anlatacak ve hem de çocuklar kendi kendine öğrenme uygulamasını yapacaktır. Çocuklarınıza online özel ders veren youtube siteleri vardır. Bu kanallarda sizlerin çocukları hem ders dinleyecek hem de çok eğlenecektir. Öğretmenlerin canlı derste emin olun yüz yüze eğitim kadar başarılı olduğunu biliyoruz.

Online özel ders nasıl verilir?

Öğretmenlerimizin hepsi kadrolu bir şekilde ders anlatamıyor, bu yüzden online özel ders vermek konusunda neler yapılacağı çok önemli bir konu haline geliyor. Online özel ders vermek için güzel bir kamera, bir tahta ve son olarak youtube kanalı yeterli olacaktır. Sizler kamera karşınıza geçip okulda ders anlatır gibi ders anlattıktan sonra bu videoları kanalınıza koyabilirsiniz. İşinize başarılı bir şekilde ilerleme kaydederseniz o zaman birçok öğrenciyle e özel ders yapabilirsiniz. Bu işin kazancı da birkaç yoldan geleceği için çok fazla olacaktır. Bu yoldan geçimini sağlayan öğretmenlerimiz ülkemiz de çok rastlanan bir durumdur. Öğretmenlerimiz hem öğrencileri için hem de kazançları için bu yola başvururlar.