Müzik ruhun gıdasıdır. En zor, en özel, en heyecanlı ve en üzücü anlarda bize eşlik eden güzel melodiler sağanağı… Bazılarımız sadece şarkı söylerken mutlu olur, bazılarımız bir çalgı aleti çalarken, bazılarımızda hem çalıp hem söylerken. Kimisi de sadece hobi amaçlı çalıp öğrenmeyi ister. Hele ki içinde bulunduğumuz şu zor günlerde sürekli eve kapanmanın verdiği sıkıntı ile insanlar hayatlarına farklı renk ve sesler eklemek istemekte. Bunun en iyi yollarından biri de muhakkak ki yeni bir çalgı aleti alıp öğrenebilmek.

Piyano, İtalya’da ortaya çıkan 52 beyaz 36 siyah tuştan oluşan vurmalı telli bir müzik aletidir. Genellikle daha dinlendirici bir ruh hali vardır ve dinlemesi de çalması da insana huzur verir. Piyanonun birçok çeşidi vardır ama günümüzde evler için ve kolay taşınıyor olmasından dolayı daha çok dijital piyona tercih edilmektedir.

Peki, piyano çalmaya yeni başlayacak birisi nerden bu çalgı aletinin püf noktalarını öğrenebilir? Kimden ders alabilir?

Özel Piyano Dersi Nedir, Nasıl Alınır?


Özel piyano dersi; yeni piyano çalmak isteyenler için temelden başlayarak piyano hakkında dersler vererek, piyano çalan kişiyi geliştirmeyi amaçlayan derslerdir. Piyano her ne kadar kolay gibi görünse de incelikli bir çalgı aletidir. O yüzden piyanoyu iyi bilen usta kişilerden ders almaya özen gösterirseniz sizin yaranınıza olur.

Peki, nereden özel ders veren kişileri bulabilirim diyorsan Şehrinde bulunan birçok müzik ve sanat merkezlerinde bu dersi veren uzman kişilerden yardım alabilirsin. Bunun yanı sıra Google’da da senin için birçok seçenek bulunmakta. Ama bizden bir fikir almak istersen Armut uygulamasına veya Armut web sitesine girerek bu konuda uzman kişileri görüntüleyebilir, kendilerini tanıttıkları yazıları okuyabilir ve fiyat alabilirsin. Daha sonrasında içine sinen uzman kişiyle piyano yolculuğuna gönül rahatlığı ile çıkabilir, uzman kişilerden yeni başladığın için hangi piyano ile başlaman gerektiğini, nasıl ilerleyeceğini, kendini geliştirmek için daha fazla neler yapabileceğin hakkında bilgi alışverişi yapabilirsin.

Müzik insanı ve ruhu güzelleştirir. Sende bundan mahrum kalma ve bir önce kararını verip derslerine hız kesmeden başla… J