Çoğu öğrencinin sayısal alan da en zorlandığı derslerin başın da gelen Matematik dersi maalesef hala çoğu genç için ulaşması bir hayli zor ve karmaşık sayıları temsil ediyor. Öğrencilik yıllarımızın ilk yılların da hayatımıza giren ve zaman geçtikçe çoğu öğrenciyi daha da zorlamaya başlayan bu ders ülkemiz de yapılan Liseye Geçiş Sınavından, Üniversite Sınavlarına oradan da KPSS’ ye kadar hayatımızın her alanın da kendine yer ediniyor. Bu kadar önemli bir dersi daha iyi anlayabilmek adına özel ders almaya karar verdiğiniz de bu kendiniz için önemli bir adım olur. Biz de bu özel dersi alırken hangi konulara dikkat etmeniz gerektiği hakkında sizlere biraz bilgi vereceğiz.

İyi Bir Eğitmen Matematiği Eğlenceli Bir Hale Getirir


Matematik derslerini öğrencilerin belki de tam olarak kavrayamamalarının temelin de çoğu zaman dersi veren öğretmen ile aralarında ki bağı tam olarak kuramamaları yatıyor. Sayısal dersler de zorlanan öğrenciler için matematik dersi de yüzeysel olarak işlendiği zaman öğrencinin ders ile arasına bir kopukluk giriyor ve sonrasında da o boşluğu kapatmak da çok zorlanıyor. Eğer matematik için özel ders alma yönün de bir karar vermişseniz seçeceğiniz özel ders eğitmeniz ile aranız da güçlü bir iletişim olmasın özen gösterin. Bir karar ermeden önce araştırma yapın farklı eğitmenlerle görüşün ve içinizin en rahat ettiği kişi de karar kılın. Yanın da kendinizi rahat hissettiğiniz bir kişi olursa dersleri daha rahat takip eder ve aklınıza takılanları kolaylıkla sorabilirsiniz. Matematiği seven iyi bir eğitmenin size karmaşık gelen formülleri sizin için en eğlenceli bir şekle dönüştürebileceğini de unutmayın.

Eksik Konularınızı Belirleyin

Matematik dersi için özel ders almaya karar verdiğiniz zaman dönem konularına bakarak kendinizi eksik ve yetersiz hissettiğiniz konuları belirleyin ve eğitmeninizden o konular için özel olarak yardım isteyin. Matematik de çoğu konunun birbiriyle bağlı olduğunu göreceksiniz. O yüzden bir konuda ki temelinizi sağlamlaştırmadan daha üst konulara geçiş yapmayın. Bu durum sadece sizin kafanızı karıştırmaktan öteye gitmez. Konuları tek tek ele aldığınız da bazı şeyleri daha kolay kavradığınızı göreceksiniz.