Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde 18 milyonun üzerinde öğrenci bulunuyor. Bunlarında yanında 8 milyona yakın üniversite öğrencisi yer alıyor. Yani kısa bir bakışla ülkemizde yaşayan her 3 kişiden birisini öğrenci olarak değerlendirebiliriz. 

 özel ders vermek istiyorum, özel ders vermek için ne yapmak gerekiyor, öğrenciyim özel ders vermek istiyorum

Tüm bu bilgiler ışığında öğrenciler için aslında kendi okul hayatlarının yanında bir başka sektörün daha oluştuğu yadsınamaz bir gerçektir. Yaklaşık 26 milyon öğrencinin okulda yaptıkları öğrenme faaliyetlerinin destekleyecek bir ilave faaliyetin ortaya çıktığını rahatlıkla görüyoruz. Bu faaliyetlerin arasında dershane, etüt merkezi, özel ders yer almaktadır. 

İnternetin oldukça ilerlemesi ile birlikte bir çok yenilik hayatımıza girdi. Eğitim dünyası da bu yenilikçilikten nasibini aldı. İnternet ve teknoloji gelişimine ayak uyduramayan bireyler de kurumlar da yok olmaya mahkum oldular. 

Bu konular dikkate alındığında, 20 milyonun üzerindeki öğrenci yeni şeyler öğrenmek ya da mevcut konularda başarılı olmak amacıyla özel derse ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda özel ders dünyası ve sektörü de inanılmaz boyutlara ulaştı. Birçok öğretmen bir taraftan çalışırken ilave gelir elde etmek amacıyla özel ders vermek isterken, diğer taraftan sadece özel ders vermeyi ana gelir kaynağı yapan öğretmenler de var. Eskiden tavsiye üzerine devam eden özel ders alma ve verme işleri artık teknoloji ile birlikte internet üzerinden dönmeye başladı. 

Bu işlere daha önce başlamamış, yeterli düzeyde bilinirliğe ulaşmamış öğretmenler "özel ders vermek istiyorum ne yapmam gerekiyor" ya da "öğrenciyim özel ders vermek istiyorum ne yapmam gerekiyor" sorusuna cevap arıyor. Şimdi bu sorunun cevabını arayalım. 

Özel ders vermek isteyen öğretmenler ilk olarak sitemize üye olabilirler. Bu amaçla sitemize kayıt olurken verdiğiniz mail adresine gelecek onay mailini dikkate almanız gerekmektedir. Üyelik onayınızı gerçekleştirmeyi unutmayın. Özel ders vermek için sitemizde bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Sitemizde oluşturduğunuz profilinizi dikkatlice doldurmayı unutmayın. Eğitim durumunuzu, profilinizi mutlaka tamamen doldurun. Unutmayın sitemizde girdiğiniz bilgiler ne kadar temiz ve net olursa profiliniz arama sonuçlarında o kadar fazla görünürsünüz. Profilinizde fotoğrafınızı kullanmanız sizleri daha dikkat çekici hale getirecektir.   

Özel ders vermek istiyorsanız sitemize üye oldunuz ve sonrasında profilinizi doldurdunuz. Sonrasında ise sosyal medya hesaplarınızdan profilinizi paylaşmanız farkındalığınızı arttırmanıza fırsat tanıyacaktır. Bu sizin hızlı bir şekilde arama motorlarında indekslenmenize yardımcı olacaktır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki, profilinizde ders vermek istediğiniz dersi, ders verme şeklini, ders saatlerini gibi tüm bilgileri mutlaka doldurmaya çalışın. Profilinizi tamamladıktan sonra dilerseniz, sosyal medyanızın sonra kendi blog sitenizde de paylaşabilirsiniz. 

Özel ders vermek için profil bilgilerinizin tamamlanması sonrasında arkanıza yaslanabilirsiniz. Özel ders ilanınıza, özel ders arayan öğrencilerin ulaşması olasıdır. Öğrenciler sitemiz üzerinden size mesaj gönderebileceğinden her gün sitemizi ziyaret edin ve mesaj kutunuzu kontrol edin. Ayrıca özel ders arayan öğrenciler ders talebi oluşturabilir. Özel ders talepleri sekmesini de sık sık kontrol etmelisiniz. Size ulaşmayan ancak sizin verebileceğiniz dersler için öğrencilere de ulaşmanız mümkündür.

Yeni dünya ve gelişen teknoloji ile birlikte sınırsız fırsatları kovalamak için interneti kullanmanız özel ders vermek isteyen öğretmenler için kaçınılmazdır. Z kuşağını da dikkate aldığınızda internetin göbeğinde doğan bu öğrencilere konvansiyonel yollar ile ulaşmanız cidden mümkün değil. 

Ülkenin hangi ilinde olduğunuz önemli değil ister Muğla Özel Ders ilanı isterseniz Trabzon özel ders ilanı açmak isteyin, sitemizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Özel ders vermek için hemen sitemize kayıt olun.