Resmi istatistiklere göre ülkemizdeki üniversite öğrencileri de dahil toplam 26 milyona ulaşmıştır. Bu kapsamda ülke nüfusunun genç olması dolayısıyla da öğrenci sayısı her sene artmaktadır. Buna dahil olarak özel ders almak isteyen öğrencilerin de dikkate alınacak oranda arttığı gözlemlenmektedir. İlkokul takviye ya da ortaokul derslerine destek olmak amacıyla özel ders arayışına girmekteler.

özel ders arayanlar, özel ders arayan öğrenciler, özel ders isteyen öğrenciler, özel ders öğrencileri


Özel ders arayan öğrenciler doğal olarak kendileri için kaliteli öğretmen arayışına girmekteler. Bundan yıllar önce özel ders öğretmeni arayışları genellikle tavsiye üzerine yürümekte idi. Ancak internetin yaygınlaşması, teknolojinin akıl almaz şekilde ilerlemesi artık pazarlama ve erişim konularındaki engelleri ortadan kaldırdı. 

Özel ders arayan öğrenciler nasıl bulunur? Özel ders almak isteyen öğrencilere nasıl ulaşırım? Sorularına sahipseniz, bu sorunun cevaplarına birlikte cevap bulalım.

Bu sorunun ilk cevabı yukarıda da bahsettiğimiz üzere çevrenizdir. Kendi çevrenizde tanınır olmanız, çevrenizde yer alan veliler ya da öğrenciler ile iletişime geçerek özel ders arayan öğrencilere ulaşabilirsiniz. Burada tek başına hareket etmeniz çok verimli olmayabilir. Arkadaş çevreniz, onların çevresi, tanıdık, akraba, yakın esnaflar ya da daha geniş çevresine sahip arkadaş ya da meslektaşlarınız sizi özel ders almak isteyen öğrencilere ulaşmanız mümkün olabilir. Konvansiyonel yollardan ayrıca günümüzde de en verimsiz yöntemlerden birisidir. 

Özel ders almak isteyen öğrencilere nasıl ulaşırım sorusunun diğer bir cevabı da tavsiye edilmenizdir. Bunun için öncelikle hali hazırda bir özel ders vermiş olmanız gerekmektedir. Bu yöntem ile ders vermeye başlayamazsınız. Daha önceden özel ders verdiğiniz bir öğrenci gerçek bir başarı yakalaması durumunda, kulaktan kulağa tanınırlık kapsamında öğrenci velisi bu alanda özel ders arayan öğrenci ya da velilere sizi tavsiye edebilir. Bu vasıtayla yeni bir öğrenci için özel ders verme fırsatı yakalarsınız. 

Özel ders arayan öğrenciler için diğer bir erişim şekli ise internet ya da sosyal medyanızı kullanmanızdır. Kendinize ait bir blog ile kendinizi tanıtabilir ve özel ders hizmetlerinizi ilan edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan yaptığınız çağrılara ender de olsa karşılık bulabilirsiniz. Kendinize ait site açmak, iyi bir profil oluşturmak ve bunu yaygınlaştırmaya çalışmak ciddi bir zaman ve emek ister. Aynı zamanda gerçekten de para harcamayı da göze almanız gerekebilir. Bu yöntem ciddi meşakkatli bir yöntemdir. Teknik bilginiz yoksa bu konu sizler için oldukça zordur ve yorucudur. Sitenizi tanıtmak için harcayanız zaman ve para sizi zorlayacaktır. 

Özel ders almak isteyen öğrenciler nerede bulunur sorusuna son cevap ise tabii ki sitemiz. Ozeldersveren.com sizlere özel ders öğretmenleri için mükemmel bir ortamdır. Birçok veli ya da özel ders almak isteyen öğrenciler internet üzerinde araştırma yaparken sitemize uğramaktadır. 

Özel ders arayan öğrencilerin istedikleri dersleri, dilediklerinde birebir, istedikleri zaman çevrimiçi olarak ders almak istemeleri halinde çeşitli kriterlere göre şekillenmektedir. Özellikle dönemimizin öğrencileri interneti aktif bir şekilde kullanmakta buna paralel olarak da öğrenci velileri bu kullanıma adapte olmaktalar. Buna paralel olarak da öğrenciler, interneti de kendileri gibi aktif bir şekilde kullanan öğretmenleri tercih etmekteler. Son yılların mottosu internette yoksanız, yoksunuz. 

Bu kapsamda, öğrencilerin size ulaşabilmesi için tek yapmanız gereken sitemize kayıt olmak ve kendinize özel profilinizi dikkatli ve özenli bir şekilde oluşturmanızdır. Kendinize özel oluşturduğunuz kaliteli ve profesyonel bir profil oluşturarak, size ulaşmak isteyen öğrencilerin ulaşmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Özel ders öğretmenleri ile özel ders almak isteyen öğrencileri bir araya getiren ozeldersveren.com bir yılda yüzbinlerce arama sonucunda yer almış ve on binlerce öğrenci velisi, öğrenci ve öğretmenin ziyaret ettiği kalite bir site haline gelmiştir. 

Sitemizde kaliteli ve profesyonel bir profil oluşturmayı ihmal etmeyin. Profilinizi oluştururken ne kadar özen gösterirseniz, meyvesini o kadar hızlı yersiniz. Fark edilebilirliğinizin artması için profilinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı şiddetle öneriyoruz. Sizler gibi özel ders vermek isteyen öğretmenler için sitemizi tavsiye edebilirsiniz.

Yarın geç kalır. Hemen internette yerinizi alın. Geç kalma hemen özel ders ver.